Uudised

Tartu rahu aastapäeva tähistamine 03. veebruar Kaidi.Uueda


Kullamaal tähistati Tartu rahu 103. aastapäeva mälestustseremooniaga Kullamaa vabadussamba juures.

Tartu rahuleping on 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõpetati Vabadussõda, määrati Eesti idapiir ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust.

Kogu meie koolipere osales sel tähtsal sündmusel. Kuna Tartu rahu sõlmimisel oli toona oluline roll õpilastel, siis ka tänasel tähtpäeval esines 9. klassi õpilane Mirjabelja Kuurmann kõnega. Kõne pidasid veel kaitseliitlane Aksel Heidemann ja Kullamaa koguduse õpetaja Kari Tynkkynen.

Meie suureks rõõmuks kajastas üritust Rahvusringhääling. Vaata videot: https://www.err.ee/1608872624/tartu-rahu-aastapaeva-tahistati-ka-kullamaal 


 

Kullamaal tähistati Tartu rahu 103. aastapäeva mälestustseremooniaga Kullamaa vabadussamba juures.

Tartu rahuleping on 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõpetati Vabadussõda, määrati Eesti idapiir ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust.

Kogu meie koolipere osales sel tähtsal sündmusel. Kuna Tartu rahu sõlmimisel oli toona oluline roll õpilastel, siis ka tänasel tähtpäeval esines 9. klassi õpilane Mirjabelja Kuurmann kõnega. Kõne pidasid veel kaitseliitlane Aksel Heidemann ja Kullamaa koguduse õpetaja Kari Tynkkynen.

Meie suureks rõõmuks kajastas üritust Rahvusringhääling. Vaata videot: https://www.err.ee/1608872624/tartu-rahu-aastapaeva-tahistati-ka-kullamaal