Meie kooli tublid sportlased

Loomise kuupäev 07.03.2023

Kullamaa koolipere võib uhkust tunda oma õpilaste sportlike saavutuste üle. Meie õpilased on auhinnalisi kohti koju toonud nii riiklikelt kui rahvusvahelistelt võistlustelt, kohalikest rääkimata. Alles hiljuti tunnustati meie edukaid sumomaadlejaid – Roosmarii Roosti ja Mariette Liigendit. Palju tähelepanu sai Kevin Matteus – aasta noorsportlane, meie kaheksandik.

Võidult võidule on end treeninud ka 11. klassi õpilane Kristjan Kaljuste. Tema spordiala on taekwondo, millega ta järjepidevalt tegeleb alates 4. klassist. Huvi võitluskunstide vastu sai alguse aga juba 1. klassis. Praegu treenib Kristjan 6 korda nädalas Tallinnas ja Paldiskis treener Aleksandr Antonovi juhendamisel. Kristjan kuulub ka Eesti taekwondo koondisesse, mis tähendab lisatrenne teistegi treeneritega. Näiteks Mihhail Kõlvartiga treenides tekkis Kristjanil võimalus teha ka intervjuu treeneriga oma uurimistöö tarbeks.

Kristjani saavutused taekwondos on märkimisväärsed: maailma karikavõistlustel Valgevenes III koht 2019, Eesti meister 2022, kuldmedal Tšehhi lahtistel meistrivõistlustel 2023. Peale koroonapausi on võistlusgraafik kõigil sportlastel palju tihedam kui see varasemalt oli. Kristjanil on sel aastal veel ees tähtsad võistlused Rootsis, Bosnia ja Hertsegoviinas ning Itaalias. Hoiame pöialt kõigile oma kooli sportlastle!

Viimati muudetud 07.03.2023.