Külastasime Läti sõpruskooli

Loomise kuupäev 24.10.2022

20. oktoobri varahommikul alustasime bussireisi Lätti, et kohtuda esimest korda oma sõpruskooliga.

Prauliena Pamatskola on Madona piirkonnas asuv põhikool, kus käib hetkel 110 õpilast.

Esimese peatuse tegime Cesises, kus külastasime Võnnu lahingu monumenti ning ordulinnust.

Õhtul oli meil Prauliena koolis ühine kontsert, millega tähistati kooli 43 sünnipäeva. Pärast kontserti toimus koos Läti õpilastega ühine disko.

Samal ajal kui õpilased diskol sõbrunesid, tutvusid õpetajad õpetajate toas. Muusikaõpetaja kitarrimängu saatel lauldi erinevaid tuntud laule. Segamini kõlas eesti ja läti keel.

21. oktoober algas põnevate töötubadega. Nii meie õpilased kui ka õpetajad valmistasid geelküünlaid, kuivatatud taimedest teepakikesi, võtmehoidjaid ja järjehoidjaid.

Peale töötubasid korraldasid Läti kolleegid meile põneva ekskursiooni tuntud dirigendi Haralds Mednise majamuuseumi ning Cesvaine lossi. Olid väga huvitavad ja silmaringi avardavad külastused.

Avastasime, et meie koolidel on väga palju ühist ning leppisime kokku, et meie koostöö kindlasti jätkub.

Viimati muudetud 24.10.2022.