Uudised

Eesti Vabariigi 105. aastapäeva tähistamine 23. veebruar Kaidi.Uueda


Täna tähistasime kogu kooliperega Eesti Vabariigi 105. aastapäeva. Pidulik aktus oli isamaalisusest pakatav. 

President Alar Karis pöördus mõni aeg tagasi koolinoorte poole üleskutsega kirjutada, miks on nii pisikest riiki nagu Eesti, maailmale vaja. Ka meie õpilased olid oodatud oma mõtteid avaldama. Aktusel kuulasime, kuidas näeb Laura 9. klassist Eestit, tema tähtsust ja väärtusi muu maailma kõrval. Ka teine kõnepidaja, 9. klassi õpilane Mirtel, näeb Eestit maailma maade seas erilisena. Aktusel pidasid lisaks õpilastele kõne ka direktor Kaidi Uueda, Kullamaa osavallavanema Katrin Viks ja meie kooli vilistlase ning praegune politseikapten Indrek Tohter.

Lisaks kõnedele tänasime oma tublisid õpilasi ja õpetajaid, nautisime rahvatantsijate tantsu ning kuulasime 1. klassi õpilaste luuletusi. Aktuse lõpetasime ühislauludega “Mu isamaa armas” & “Jää vabaks Eesti meri”.

*****

Tähtsaimast tähtsam on see tunne meie sees - armastus oma kodu ja kodumaa vastu. Ja et me seda armastust näitaksime ja kannaksime edasi ning mitte ainult sõnade, vaid kogu oma olemise ja suhtumise ja tegudega. Tänasel aktusel oli selgemast selgem, et Kullamaa kooliperes antakse suur panus eesti meele ja keele püsimisele. Olen meie üle väga uhke!

/Kaidi Uueda/

Ilusat vabariigi aastapäeva!

Täna tähistasime kogu kooliperega Eesti Vabariigi 105. aastapäeva. Pidulik aktus oli isamaalisusest pakatav. 

President Alar Karis pöördus mõni aeg tagasi koolinoorte poole üleskutsega kirjutada, miks on nii pisikest riiki nagu Eesti, maailmale vaja. Ka meie õpilased olid oodatud oma mõtteid avaldama. Aktusel kuulasime, kuidas näeb Laura 9. klassist Eestit, tema tähtsust ja väärtusi muu maailma kõrval. Ka teine kõnepidaja, 9. klassi õpilane Mirtel, näeb Eestit maailma maade seas erilisena. Aktusel pidasid lisaks õpilastele kõne ka direktor Kaidi Uueda, Kullamaa osavallavanema Katrin Viks ja meie kooli vilistlase ning praegune politseikapten Indrek Tohter.

Lisaks kõnedele tänasime oma tublisid õpilasi ja õpetajaid, nautisime rahvatantsijate tantsu ning kuulasime 1. klassi õpilaste luuletusi. Aktuse lõpetasime ühislauludega “Mu isamaa armas” & “Jää vabaks Eesti meri”.

*****

Tähtsaimast tähtsam on see tunne meie sees - armastus oma kodu ja kodumaa vastu. Ja et me seda armastust näitaksime ja kannaksime edasi ning mitte ainult sõnade, vaid kogu oma olemise ja suhtumise ja tegudega. Tänasel aktusel oli selgemast selgem, et Kullamaa kooliperes antakse suur panus eesti meele ja keele püsimisele. Olen meie üle väga uhke!

/Kaidi Uueda/

Ilusat vabariigi aastapäeva!