Meie õpetaja - Inge Rajaste

Дата создания 17.04.2024

1. Millal alustasid tööd Kullamaa Keskkoolis?

Alustasin tööd Kullamaa Keskkoolis 1980. aastal.

2. Mis Sulle õpetajatöö juures kõige rohkem meeldib?

See on töö, mis on alati inspireeriv ja väljakutseid esitav. Iga päev on erinev ja kordumatu, tüdimust ei saa lihtsalt tekkida. Ei lase jääda nn. mugavustsooni. Õpetades õpid sa alati ka ise. Selles töös on olnud palju enesetäiendamisvõimalusi nii kohapeal koolis, Eestis kui ka kursustel välismaal.

Õpetajatöö helgem ja värvilisem pool kaalub tihti üles paljuräägitud õpetajatööga seotud probleemid. Ei saa mainimata jätta ka pikka suvist puhkust!

3. Kui Sa poleks õpetaja, siis kellena sa töötaksid?

Raske vastata – noorpõlves sai unistatud väga erinevatest elukutsetest. Aga arvan, et oleksin vast olnud tegev mingil loodusega seotud erialal.

4. Millega tegeled väljaspool koolimaja?

Mulle meeldib aiatöö, oma imeliste lastelastega tegelemine, lugemine ja aeg-ajalt kunstinäitustel käimine. Ka jalutamine looduses, kepikõnd või rattasõit pole mulle võõrad.

5. Mis paneb Sul silma särama?

See, kui lähedastel läheb hästi. Kui näed, et õpilased on motiveeritud ja mõtlevad kaasa, nende edusammud. Mõni hea raamat või kunstielamus (teatrietendus, näitus, …..)

6. Miks on Kullamaa Keskkool hea kool?

Väike, sõbralik, turvaline, keegi ei tunne end siin kõrvalejäetuna või anonüümsena.

Meil on armsad kooliperet liitvad traditsioonid (nii vanad kui ka uued). Koolis toetatakse palju õpilase individuaalset arengut ja vajadusi. Väikese kooli kohta palju valikuvõimalusi.

7. Mida haridussüsteemis muudaksid?

Kui see oleks ühe inimese või ühe kooli muuta?! Hariduselu ja kool peavad loomulikult ajaga kaasas käima. Mõnikord aga tundub, et reforme tehakse lihtsalt reformide endi pärast ja nende väljatöötamisega tegelevad inimesed, kes igapäevasest koolielust ise kaugel. Hindamissüsteem peaks lähtuma rohkem õpilase pingutustest kui konkreetsetest tulemustest. Et õpetaja ei peaks olema „Superkangelane“ – pean siin silmas koormusi, õpetaja paljusid rolle ja kohustusi, mis ei mahu kuidagi ettenähtud tööaja raamidesse.

8. Sinu unistuste koolis ....

…… pakutakse head haridust, kõigil on seal hea ja turvaline olla, sinna tullakse rõõmu ja õhinaga.

Дата последнего изменения 17.04.2024.