Kullamaa Keskkool korraldas Läänemaa 9. klasside karjääripäeva

Дата создания 03.05.2023

Täna toimus Kullamaa Keskkoolis esimene Läänemaa 9. klasside õpilastele suunatud karjääripäev. Päev algas Kullamaa Kultuurimajas, kus karjääripäeva avasid Lääne-Nigula vallavanem Janno Randmaa ning meie kooli direktor Kaidi Uueda. Esimeseks esinejaks oli Rahakrattlink opens on new page, kes rääkis noortele rahatarkusest, investeerimisest ning jagas oma värvikat teekonda finantsvabaduseni. Teisena esines konverentsi raames muusik Daniel Levilink opens on new page, keda intervjueeris direktor isiklikult. Räägiti muusikukarjäärist, perest, lapsepõlvest ja unistustest. Peale intervjuu lõppu nautisime muusikapalu Danieli esituses ja meie õnneks sai kuulda ka uhiuut ja veel ilmumata lugu.

Päeva teises pooles toimusid noortele töötoad järgnevatel teemadel:

• Eesti Töötukassa link opens on new page– „Kuidas koostada kandideerimisdokumente?“

• Haapsalu Kutsehariduskeskus link opens on new page– õppimisvõimalused Haapsalu Kutsehariduskeskus

• Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoollink opens on new page– õppimisvõimalused Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis

• Sandra Sutting – õppimisvõimalused välismaal

• Maris Tsine – „Mina juhin aega, mitte aeg ei juhi mind“

• Kristi Varik – „Ärevusega toimetulek ning vaimse tervise toetamine“

• MTÜ EstYESlink opens on new page – õpilasvahetused Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmidega

Tänasest jäi kõlama mõte, et edukaks karjääriks ja heaks eluks on oluline teha seda, mida armastad.

Meil on siiralt hea meel, et nii palju noori kohale tuli. Usume, et kõik said siit endale midagi olulist.

Täname kõiki esinejaid ja töötubade korraldajaid väga ägeda päeva eest!

Дата последнего изменения 08.05.2023.